Pamučna posteljina za dječji krevet KRIŽANJE plava
Povezani proizvodi
Detaljan opis proizvoda
Pamučna posteljina
Kao glavna i najčešće korištena tkanina za posteljinu svakako je pamuk. Kupci cijene njezine izvrsne karakteristike i pristupačnu cijenu. Pamuk je prozračan, mekan i izvrsno upija vlagu. Zato je pogodan i za osobe koje se noću više znoje. Mogući nedostatak je gužvanje i posljedična potreba za glačanjem. Već godinama provjereni pamuk je prirodno vlakno dobiveno iz pamuka, koje je nježno prema koži cijelog tijela.
- Materijal: 100% pamuk
- Gramatura materijala: 135 g/m2
Kopčanje na gumbe
Ljubitelja klasičnog kopčanja na gumbe još uvijek ima dosta. Tradicionalni stil kopčanja gumba naših baka ili majki možda je za neke zamoran i dugotrajan. Sama gumb je ukusan dekorativni element koji ne grebe i izgleda ukusno. Velika prednost je jednostavna i brza zamjena u slučaju oštećenja ili otkidanja.
Mogu li glačati posteljinu?
Nesumnjivo, najomiljeniji materijali za posteljinu poput pamuka, pamučnog satena ili mikrovlakna potrebno je glačati. Jedini materijal koji ne zahtijeva glačanje je krep. Odmah nakon pranja posteljinu okačite pomoću kvačica na sušilo. Glačajte naopačke kako biste spriječili oštećenje materijala i izbljeđivanje boja. Temeljita njega vaše posteljine se isplati.
- Posteljina je potrebna za glačanje
Na koliko stupnjeva prati posteljinu?
Općenito vrijedi pravilo da posteljinu peremo u rasponu temperatura od 40 do 60 °C. Bijelu ili pamučnu posteljinu možete prati na do 60 °C, dok je za krep preporučljivo odabrati nižu temperaturu. Sveukupno visoke temperature pranja mogu oštetiti vlakna, davati istrošeniji izgled ili izazvati izbljeđivanje boja. Prije prve uporabe temperatura pranja trebala bi biti najmanje 40 °C.
- Preporučena temperatura pranja: 40 °C
Koliko često prati posteljinu?
Promjena i pranje posteljine je samorazumljivo. Optimalno je prati posteljinu svaki tjedan, najviše jednom u 14 dana, okrenutu naopačke. Znojenje, bolest ili topli ljetni mjeseci doprinose prljanju, stoga je poželjno češće mijenjati. S time je povezana i potreba pranja samih pokrivača i jastuka. Novokupjeno posteljinu prije prve uporabe operite kako bi omekšala.
- Svaki tjedan, najviše jednom u 14 dana
Paket ove posteljine sadrži:
- 1 kom popluna 90 x 135 cm
- 1 kom jastuka 45 x 65 cm
Dodatni parametri
| Kategorija: | Dječja posteljina |
|---|---|
| Boja: | Bijela, Žuta, Plava |
| Cijena: | Jeftino do 15 € |
| Dimenzije jastuka: | 45 x 65 cm |
| Dimenzije pokrivača: | 90 x 135 cm |
| Dimenzije posteljine: | 45 x 65 cm | 90 x 135 cm |
| Gramaža: | 135 g/m2 |
| Kopčanje: | Gumbi |
| Preporučena temperatura pranja: | 40 °C |
| Stil posteljine: | Za djecu |
| Uzorak posteljine: | Slike |
Product rating
Budite prvi koji će napisati članak o ovoj stavci.
Rasprava
Budite prvi koji će napisati članak o ovoj stavci.